Server#1  

Why Did You Kill Me? - Beni Neden Öldürdün?
Why Did You Kill Me? - Beni Neden Öldürdün?

Why Did You Kill Me? - Beni Neden Öldürdün?

Why Did You Kill Me? Yani Türkçe ismiyle bahsetmek gerekirse bizim dilimizdeki karşılığı Beni Neden Öldürdün? olan film, 14 Nisan 2021 tarihinde tüm dünya genelinde Netflix üzerinden aynı anda yayınlanarak, dünyanın dört bir yanından bütün sinema severlerle olan ilk buluşmasını gerçekleştirmiş ve izleyicilerinin beğenisine internet ortamından sunulmuştur. İnternet üzerinden paylaşılmış olması da, hızlı bir şekilde büyük kitlelere ulaşabilmesi anlamına gelmesiyle, Why Did You Kill Me? İsimli film, dünyaca ünlü film veritabanı ve puanlama sitesi olan IMDB sitesinde 6.0 gibi bir puan alarak film sektöründe kendisine iyi sayılabilecek bir konum edinmiştir. Bu belgesel filminin yönetmenlik koltuğuna bakıldığında ise karşımıza Fredrick Munk ismi çıkmakta.
Türkçe altyazısının da sitemizde hazır bulunduğu, 83 dakikalık Amerika Birleşik Devletleri ülkesinde yapımı tamamlanan bu belgeselde, özellikle son yıllarda hızla gelişen teknolojinin yanında getirdiği en büyük yenilik olan sosyal medya konusu işlenmekte. Tüm dünyada bazı uzmanlara göre “korkutucu” bir hızla ilerleyen sosyal medya alışkanlığı yine aynı uzmanlara göre kimi zaman “bağımlılık” seviyelerine kadar ulaşabilmekte. Aşırı kullanımın yanı sıra, sosyal medyanın arkasında barındırdığı gücün kötüye kullanımı da mümkün ve her geçen gün sosyal medyanın kötüye kullanımından doğan vaka raporları artmakta. Bu belgesel de bir bakıma sosyal medyadaki ulaşım gücünü konu almakta. Suç temasını da belgeselde işlemekte olan bu yapım, 24 yaşındaki kızları Crystal Thebald’ı kaybettikten sonra parçalanmanın eşiğine gelen bir aileyi konu alıyor. 
24 yaşındaki genç Crystal Thebald ölümüyle arkasında oldukça mutsuz ve parçalanmış bir aile bırakmıştır. Kayıplarından sonra kendilerini toplamakta güçlük çeken aile, çareyi sosyal medyada bulur. Sosyal medya üzerinden, hayatını kaybeden 24 yaşındaki Crystal Thebald’in ölümüyle ilgili bazı şüphelilere rastladıklarında, aile için adalet ve intikam duyguları arasındaki o ince çizgi giderek bulanıklaşmaya başlar. Sosyal medyanın gücünden yararlanarak kendileri ve en çok da Crystal Thebald için adaletin peşine düşen ailenin adım adım sosyal medya üzerinde aldıkları yol, adalet ve intikam duyguları arasındaki çizginin adım adım bulanıklaşması ekranlara gelerek izleyicilerin karşısına getiriliyor ve bir bakıma sosyal medyanın gücü bir kez daha gösterilmiş oluyor.

Tür: Suç , Belgesel

Oyuncular: Belinda Lane

Yönetmen: Fredrick Munk

Senarist:

Ülke: United States of America

Yıllara Göre: 2021-04-14

Süre: 83 Min

Kalite: HD

Puan: 0

6.7

Puan(1)

Yorum Gönder

Bu film hakkında yorumlarınızı belirtebilirsiniz.Yorumlar:

Ziyaretçilerimizin gönderdiği yorumlar