Server#1  

Raoul Taburin
Raoul Taburin

Raoul Taburin

Pierre Godeau tarafından yönetmenliği yapılmış olan Raoul Taburin filminin senaryosu Jean Jacques Sepme, Guillaume Laurant ve Pierra Godeau tarafından kaleme alınmıştır. Komedi türündeki filmde bisiklete binmeyi bilmeden büyüyen küçük bir çocuğun hikâyesi anlatılmıştır. Filmin ana karakterlerini canlandıran oyuncular arasında; Benoit Poelvoorde, Suzanne Clement, Edouard Baer, Ilona Bachelier ve Gregory Gadebois bulunmaktadır. Film Sempe’nin yarattığı bir çizgi romandan uyarlanmıştır. Raoul Taburin, Saint Céron'da profesyonel bir bisiklet tamircisidir. Bisikletler hakkında her şeyi biliyor, şehrin her yerinde tanınıyor. Ancak bir sırrı var, kendi başına bisiklete binemiyor.
4k filmleri kuşağıza eklemiş olduğumuz filmin devamında; Raoul’un yolculuğunu, çocukluğunda babasına posta dağıtım turunda eşlik etme isteğinden ve tekrar tekrar bisikletine binmeye çalışması ile geçmiştir ancak bisiklet sürememektedir. Raoul, yan tekerlekleri kullanamayacak kadar büyüdüğünde, babasına ve arkadaşlarına bisikletle eşlik etmek zorunda kalmamak için her türlü bahaneyi bulur. Sonuç olarak, örnek öğrenci ve bir sınıf lideri olacaktır. Bir gün sınıf gezisi sırasında tesadüfen bisikletle kaza geçirir, ancak bu herkes tarafından bir mucize olarak algılanır. Bisiklete binmeyi öğrenmek isteyen genç Raoul, nasıl çalıştığını öğrenmek için bisikleti parçalara ayırır, ancak bu da işe yaramaz.
Babası mezuniyeti için ona bir bisiklet satın alır, ancak Raoul son bir denemeden sonra bisikleti tek başına bırakır. Daha sonra babasına söylemeye karar verir, ancak söyledikten sonra babası bir kaza geçirir.
Raoul, bir iş aradığı sırada bir bisiklet tamir dükkânında iş bulur, daha sonrasında bu dükkânı devralacaktır. Ustanın kızı Josyane, muhasebe tutma konusunda ona yardım eder, ancak Raoul ona sırrı anlattıktan sonra, kız bunu kötü bir şaka olarak anlar ve onu terk eder ve Raoul, sırrı açığa vurmaması gerektiği konusunda "gökyüzü" tarafından uyarılır.
Bu olanlardan sonra, Raoul kısa süre sonra yerel kızlardan biri olan Madeline ile evlenir ve ona bir daha asla bisiklete binmeyeceğine söz verir. Ancak günümüzde bir fotoğrafçı olan Hervé Figougne, fotoğraf serisinin bir başka adımı için şehre geliyor ve Rauol'un bisiklet sürerken fotoğrafını çekmek istiyor. Raoul hala bahaneler bulur ve hatta bir ara kasabadan taşınmayı bile düşünür ve en büyük çaresizliğiyle Hervé'nin kamerasını bile çalar. 

Tür: Komedi

Oyuncular:

Yönetmen:

Senarist:

Ülke: Belgium , France

Yıllara Göre:

Süre:

Kalite: HD

Puan: 0

Puan(1)

Yorum Gönder

Bu film hakkında yorumlarınızı belirtebilirsiniz.Yorumlar:

Ziyaretçilerimizin gönderdiği yorumlar