Server#1  

Hayatımın En Uzun Gecesi - La larga noche de Francisco Sanctis
Hayatımın En Uzun Gecesi - La larga noche de Francisco Sanctis

Hayatımın En Uzun Gecesi - La larga noche de Francisco Sanctis

Francisco Marquez ve  Andrea Testa’nın birlikte senaryosunu yazıp birlikte yönetmenliğini yaptığı The Long Night of Francisco Sanctis filmi dram türündedir. Film 10 Kasım 2016’da Arjantin’de vizyona girmiştir. Diego Velazquez, Marcelo Subiotto, Romina Pinto ve Laura Paredes filmin ana karakterlerini canlandıran oyuncular arasındadır. 
Film Gecesi, kişinin tarihsel geçmişini öğrenmesi ve bu bağlamın kimseyi nasıl dokunulmadan bırakmasıyla ilgilidir. Filmin orta yaşlı kahramanı (Diego Velázquez), uzun zaman önce üniversite yıllarında işçi sınıfı devrimi hakkında yazılar yazmış ve hayatından sıkılmış bir ofis çalışanıdır. İşçi sınıfının devrimi için hayaller kurmuş olsa da şu anda tek hayali zam almakla ilgilidir. Arjantin'de, 1978'de, askeri bir diktatörlüğün son iki yıldır binlerce muhalifin “kaybolması” konuşulmaktadır. Ama bu Francisco için bir sorun değildir çünkü tıpkı Başkan Jorge Rafael Videla'nın bıyığı gibi, Arjantinlilerin faşist bıyığı dediği türden bir bıyığı vardır. Bu bıyığı sayesinde kimse onun muhalif olduğunu tahmin edememektedir ve bir anda ortadan kaybolma gibi bir riski bulunmamaktadır.
Bir gün Francisco, öğrenci günlerinden kalma ve artık bir hava kuvvetleri subayıyla evli olan eski bir arkadaşı Elena'dan (Valeria Lois) bir telefon alır. O öğleden sonra buluşurlar ve bir geziye çıkarlar, bu sırada Francisco'ya "kaybolması" planlanan iki kişinin adını bir adresle birlikte açıklar ve onu bu militanları kaçırılmadan önce uyarması için çağırır. Bu insanları, yabancı olsalar bile neden kurtarmak istediği ve neden kocasına ihanet ettiği belli değildir. Gözle görülür şekilde şaşkına dönen Francisco'dan ne gibi bir tepki beklediği de belli değildir. Belki yabancılar için gerçekten endişelenmektedir ya da belki bir köstebek olabilir. Ancak doğruyu söylüyorsa, Francisco bir seçim yapmalıdır: ya militanları kurtarmalı ya da sıradan hayatına dönmelidir. Filmin adından da belli olacağı üzere Francisco’nun hayatının en uzun gecesi bu seçimi yapmak üzere başlayacaktır.
Francisco’nun başına gelenler ve neden bu göreve atandığı konusundaki belirsizliği, paranoyak bir hal almasına neden olur ve karar almadan önce uzun bir gece geçirecektir

Süre: 76 Min

Kalite: HD

Puan: 0

5.7

Puan(1)

Yorum Gönder

Bu film hakkında yorumlarınızı belirtebilirsiniz.Yorumlar:

Ziyaretçilerimizin gönderdiği yorumlar