Server#1  

Dolly Parton: A MusiCares Tribute
Dolly Parton: A MusiCares Tribute

Dolly Parton: A MusiCares Tribute

olly Parton: A MusiCares Tribute, Türkçe altyazısı da hazırlanmış olan bir Amerikan belgesel filmidir. 7 Nisan 2021'de Netflix'te gösterime girmiştir. Bu film, 2019'da MusiCares Yılın Kişisi ödülüne layık görülen ilk country müzik sanatçısı olan Dolly Parton'a bir övgü niteliğindedir.
Dolly Parton ya da tam adı ile Dolly Rebecca Parton 19 Ocak 1946’da Locust Ridge, Tennessee, ABD doğumludur, Amerikalı country müzik şarkıcısı, gitarist ve aktris, country ve pop müzik tarzları arasında öncülük etmesiyle tanınır.
Parton, 12 çocuğun dördüncüsü olarak fakir bir çiftçi ailesinde dünyaya geldi. Küçük yaşlarda müziğe karşı bir yetenek ve tutku sergiledi ve çocukken Knoxville, Tennessee'de yerel radyo ve televizyon programlarında öne çıkan bir şarkıcı ve gitaristti. 1964'te, lise mezuniyetinin hemen ardından, müzik kariyerine devam etmek için Nashville'e doğru yola çıktı.
Özel etkinlik Little Big Town tarafından sunuluyor ve Leon Bridges, Katy Perry, Shawn Mendes, Miley Cyrus, Yolanda Adams ve daha fazlasının yıldızlarla dolu performanslarının yanı sıra Dolly'nin kendisinden bir performans sunuyor.
GRAMMY Ödülleri'nden günler önce düzenlenen yıllık MusiCares Yılın Kişisi etkinliği, müzik ve hayırseverlik yoluyla müzik topluluğuna önemli ölçüde katkıda bulunan efsaneleri onurlandırıyor. Özel seçim etkinliği, ihtiyacı olan müzik sanatçılarını desteklemek için MusiCares'e de bağış toplanmasına yardımcı oluyor. Dolly Parton, Yılın MusiCares Kişisi olarak onurlandırılan ilk country müziği yıldızı olmuştur.
2019 konserinden 10 performansın tamamı ve Dolly'den ilham alan birçok ışıltılı kıyafet mutlaka görülmesi gerekenler olsa da, büyük gecenin en ağızları açık bırakan performanslarının arasında şunlar bulunmaktadır;
Mark Ronson'ın gitarda olduğu Miley ve Shawn Mendes, her şeyi şık bir şekilde başlatmak için Dolly ve Kenny Loggins'in 1982 klasiği "Islands in the Stream" ile canlı bir düet yapıyor. Miley, siyah pullu bir elbiseyle göz kamaştırıcı görünen, şarkıcının vaftiz annesi Parton'a el sallıyor.
Hemen ardından Perry ve Musgraves, Dolly'nin GRAMMY ödüllü 1977 hiti "Here You Come Again" performansında epik cowgirl-diva büyüsü sunuyor. Perry, kovboy şapkası, dökümlü file pelerin, yüksek ince topuklu çizmeler ve korsesi saçaklı bir elbiseyle tamamen lavanta renkli saten bir görünümü ile sahneyi sallıyor, Musgraves ise ışıltılı, gümüş renkli bir pantolonla sahnede boy gösteriyor.

Tür: Belgesel , Müzik

Oyuncular:

Yönetmen:

Senarist:

Ülke: United States of America

Yıllara Göre:

Süre:

Kalite: HD

Puan: 0

Puan(1)

Yorum Gönder

Bu film hakkında yorumlarınızı belirtebilirsiniz.Yorumlar:

Ziyaretçilerimizin gönderdiği yorumlar