Server#1  

Daha İyi Bir Hayat - For frosten
Daha İyi Bir Hayat - For frosten

Daha İyi Bir Hayat - For frosten

Michael Noer’in yönetmenlik görevini üstlendiği ve Jesper Fink ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı Before Frost bir dram filmidir. Jesper Christensen, Magnus Krepper, Clara Rosager, Ghita Norby, Rasmus Hammerich ve Elliot Crosser Hove filmin ana karakterlerini canlandıran oyuncular arasında yer almaktadır. Filmde bir çiftçi o yıl hasattan verim alamamıştır ve bu yüzden ailesine yeterli yiyecek sağlayamamıştır. Bu durumu çözmek için çiftliğini satmaya ve kızını zengin bir çiftçi ile evlendirmeye karar verir.
1850'lerin, Danimarka kırsalında kış yaklaşırken, yaşlı bir çiftçi (Jens) ve ailesi açlıkla karşı karşıya kalır. Zorlu koşullar ve zorlu bir kış beklentisiyle Jens, kızı ve komşu ailenin oğulları arasındaki evlilikte ittifak kurmayı kabul eder. Ancak yakındaki bir çiftlikteki zengin çiftçi, Jens'in arazisini satın almak istediğinde, kendisine ve ailesine daha da iyi bir yaşam sağlama şansı görür.
4k filmleir ya da 720p filmler sayfalarımızda da bulabileceğiniz Danimarka yapımı dram filmi 'Før frosten' ('Before the Frost') ile 19. yüz yıl Danimarka'sında yer almaktadır. Orta yaşlı bir çiftçi olan Jens, neredeyse yetişkin olan kızı Signe ve iki kuzeni Peder ve Mads ile mütevazı bir çiftlikte yaşıyor. Bölgedeki en büyük araziye sahip olmalarına rağmen, ekonomik açıdan ailenin durumu kötüdür. Filmin başında üç inekten birinin satıldığı ortaya çıkar, çünkü tüm inekleri beslemek için yeterli paraları yoktur.
Kilisede Jens, köy toplumundaki konumunun nasıl değiştiğini üzüntüyle izlemek zorundadır ve eve döndüğünde yağmur yağmaya başlar ve bu başarısız bir hasatla sonuçlanır. Tohumlar gelecek yıl çok erken filizlendiğinde, Jens çaresiz kalır. Kızı Signe, Ole'ye âşıktır ve Ole de ona âşıktır ve çok düşündükten sonra, onunla evlenmesini kabul etmeye karar verir. Çok büyük bir düğün yapamazlar ancak bu iki çiftlik aralarında anlaşır. Signe çok mutludur, ancak ardından zengin İsveçli işadamı Gustav devreye girer. Jens'e başlangıçta gururla reddettiği bir teklifte bulunur, ancak ikisi yine de birbirlerine yaklaşırlar.
Film, acımasız koşullar nedeniyle kızının mutluluğunu riske atan ve nihayetinde özgüvenini azaltan kararlar veren gururlu bir aile reisini konu alan, acımasız görünen ve duygusal bir aile dram filmidir. 

Tür: Dram

Oyuncular:

Yönetmen:

Senarist:

Ülke: Denmark

Yıllara Göre:

Süre:

Kalite: HD

Puan: 0

Puan(1)

Yorum Gönder

Bu film hakkında yorumlarınızı belirtebilirsiniz.Yorumlar:

Ziyaretçilerimizin gönderdiği yorumlar