Server#1  

Clifton Tepesi - Disappearance at Clifton Hill
Clifton Tepesi - Disappearance at Clifton Hill

Clifton Tepesi - Disappearance at Clifton Hill

Albert Shin’in yönetmenliğini yaptığı ve James Schultz ile birlikte senaryosunu kaleme aldığı Clifton Tepesi bir gizem ve gerilim filmidir. Addison Tymec, Tim Beresford, Maxvell McCabe Lokos, Tuppence Middleton ve Mikayla Radan filmin oyuncuları arasında bulunmaktadır.
Dublajlı ya da altyazılı seçeneklerinde izleyebileceğiniz filmin giriş sahnesinde, yedi yaşında bir kız olan Abby, su kenarında ormanda dolaşırken, göz bandı olan bir çocuğun iki yetişkin tarafından saldırıya uğradığını ve bir araba bagajına tıkıldığını görür. Olanları tepenin yukarısından ve durduğu yerdeki yabani otların arasından izler, ama yeterince açıktır. Olanları umursamayan ailesi dakikalar sonra bir grup fotoğrafı çekerken, o arabanın uzaklaştığını görür.
Film yirmi beş yıl sonraya geçer. Abby gördükleri tarafından rahatsız edilmeye devam ediyor ve muhtemelen derinden hasar görmüştür. Abby, ailesi tarafından fantastik hikâyeleri ve kötü olayları uydurma yeteneğine sahip patolojik bir yalancı olarak kabul edilmektedir, ancak kız kardeşinin rahmetli annesinin işlerini halletmesine yardım etmek için isteksizce memleketine döner. Buna, annesinin yıkık otelinin şehirdeki en zengin aileye satışının tamamlanması da dâhildir.
Abby, satmadan son birkaç günde aile oteline dinlenirken, kız kardeşi Laure'un, Abby'nin fantastik hikâyelerinden biri olduğunu düşündüğü bu bitmemiş hikâyenin adımlarını izlemeye başlar. Ancak Abby'nin, kaybolan çocuğun adını bulmakla başlayarak, onu olaya gittikçe daha fazla yönlendiren farklı parçalar bulması çok uzun sürmez. Yerliler, çocuğun intihar ettiğine inanmaktadır. Kaybolma bölgesini tekrar ziyaret ederken, şelaleden düşen eşyalar için tüplü dalış yapan, UFO temalı bir kafeyi yöneten ve Abby'nin yaşadığı olaylardan bahseden bir komplo podcast'i olan Walter ile tanışır. Kütüphaneye bir ziyaret ve birkaç konuşma sonrasında, Abby, Muhteşem Moulins olarak bilinen bir anne ve baba ikilisinin, bir kaplanın ve oğullarının intihar ettiğini bildiren eski bir kasetini keşfeder. 
Oğulları tam olarak kayıp çocuğa benziyordur. Abby, polis, çocuğun (Alex) cesedini vadide bulamamışsa bunun neden intihar sayıldığını merak eder. Abby ayrıca kız kardeşi Laure'ye, Toronto'ya döndüğünde, sürekli yalan söylemesinin sonunda erkek arkadaşından ayrılmasına yol açtıktan sonra bir rehabilitasyon merkezine girdiğini açıklar.
Hikâyeye kendi dalışını yaparken, kasabanın sahibi olduğunu iddia eden Charlie Lake III ile karşılaşır. Belirgin bir şekilde saygısız ve saldırgan olan Charlie, Abby'nin annesinin sahip olduğu Rainbow Hotel'i satın almak istiyor ve Abby, babasının Alex'in kayboluşuyla olası ilişkisi hakkında daha fazla bilgi istiyor. Bir kumarhanede çalışan Laure, Abby'nin, Alex'in ortadan kaybolmasında suç ortağı olabilecek Bev Mole hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı olur ve böylelikle her şey daha da derinleşmeye başlar.

Süre: 100 Min

Kalite: HD

Puan: 0

5.4

Puan(1)

Yorum Gönder

Bu film hakkında yorumlarınızı belirtebilirsiniz.Yorumlar:

Ziyaretçilerimizin gönderdiği yorumlar